Zásahy, cvičení, akce...

Cvičení
Foto:
408
Příbram ... V sobotu v odpoledních hodinách dobrovolní hasiči z Příbrami 1 v rámci svých kondičních jízd a zdokonalování se v řízení zásahového vozidla, prověřovali v rámci pravidelné kontroly přístupnost ke zdrojům požární vody ve městě. Zaměřili jsme se na zdroje požární vody, mezi které jsou zařazeny např. nadzemní požární hydranty.

Jak uvedl, velitel jednotky Jaroslav Tvrdík dopadla kontrola uspokojivě. O kontrole vypracuji zprávu a předložím jí, k posouzení bezpečnostní radě města, kde jsem členem. Pokud to shrnu, až na dva hydranty byli všechny funkční, fyzicky jsme je odzkoušeli a některé odkalili. U některých je třeba dodat chybějící víčka. Závěrem musím konstatovat, že průjezdnost ulic k nadzemním hydrantům byla bez problému a u žádného nám nepřekáželo špatně zaparkované auto, v potaz se však musí brát, že jsme kontrolu prováděli v sobotu odpoledne a ne ve špičce.

Všechny zkoušené hydranty byly dobře přístupné a z hlediska použití pro hasičské účely dostačující. Jako hasiči musíme s radostí kvitovat vzrůstající počet nadzemních hydrantů v různých částech města. Díky těmto krokům se zkracuje čas na dopravu vody k požářišti a tím se stává zásah rychlejší a efektivnější.